העלמת קמטים בפנים

מעט רקע

לפני שנלמד כיצד לבצע טיפול בקמטים ואיך העלמת קמטים פועלת, עלינו להבין מה הם בעצם הקמטים ולמה הם נוצרים. קמטים וקמטוטים הינם תוצאה של תהליך ההזדקנות. כחלק מהתהליך גם העור מזדקן ומתחילים להופיע קמטים בפנים, במצח ובאזורים שונים בגוף:

  • בפנים: קמטים במצח, סביב העיניים, קמטי הבעה, קמטים סביב השפתיים וכו’.
  • בשאר הגוף: קמטים באזורי הידיים והזרועות, בחזה ועוד.

מה קורה לעור שלנו?

בתהליך ההזדקנות והופעה של קמטים בפנים, תאי האלסטין (האחראיים על הגמישות) מאבדים מגמישותם ויכולים להיקרע מהר יותר. במקביל שיעור הייצור שלהן בגוף גם הוא הולך ופוחת. עם הזמן גם נפגע תקפודן של תאי השומן והזיעה והלחות של העור נפגמת.

חלבון נוסף שייצורו פוחת בתהליך ההזדקנות הינו קולגן. חומר זה מונע היווצרות של קמטים וקמטוטים. חסרונו, יחד עם חוסר באלסטין, גורם לעור להזדקנות העור ומאפשר לנו לראות את הקמטים, החריצים והקמטוטים המעיקים על המראה שלנו.

כמו כן, ישנם גורמים נוספים שמשפיעים על מראה עור והיווצרות הקמטים:

חשיפה מרובה לשמש, עישון, מצב נפשי, תזונה לא נכונה וכדומה.

טיפול בקמטים

אז איך בעצם אפשר לטפל או להימנע מקמטים במצח ובפנים?

השיטות עד כה (אולי בקרוב נקרא להן “השיטות הישנות”?) של טיפול בקמטים בפנים ובגוף (בנוסף לקרמים המסורתיים שיעלותם מוגבלת):

  • בוטוקס – תהליך יקר ולא נעים שבסופו של דבר נראה מלאכותי מידי ולא טבעי כלל.
  • פילינג לייזר – יקר ויכול לגרום לתופעות לוואי לתקופה לא קצרה.

הדרך האחרונה, החדישה והיעילה ביותר היא באמצעות מכשיר שנקרא דרמה רולר. רולר מחטים ביתי המאפשר לטשטש קמטים במצח, בפנים ובצוואר בצורה ניכרת ולשפר על יעילותן וספיגתם של הקרמים השונים לעורך.

איך עובד טיפול בקמטים עם דרמה רולר?

כאשר אנחנו מדברים עם העלמת קמטים בפנים, בדרך כלל אנחנו מתייחסים לאזור הפנים, הצוואר והמצח. דרמה רולר 0.3 מ”מ הוא המכשיר המתאים לטיפול באזור זה ולמען מטרה זו. רולר המחטים פוצע את התאים הישנים ותאים חדשים ובריאים צומחים באים במקומם. כל טיפול מחדש את רקמת התאים ופותח אותה כך שספיגתו ויעילותו של קרם אנטי-אייג’ינג או קוקטייל קוסמטי מתאים אחר עולה במאות אחוזים. השימוש הוא ביתי ונעשה כ-3 פעמים בשבוע למשך 5-10 דקות.

מאמרים נוספים

טיפול באקנה

קצת רקע לפני שנלמד איך מבצעים טיפול באקנה והעלמת צלקות נבין בעצם מה הן צלקות אקנה. צעירים רבים...

קראו עוד

הצערת העור

עור הפנים שלנו הפנים שלנו הן הדבר שמייצג אותנו יותר מהכל, ולכן לא פלא שמאז שחר האנושות חיפשו דרכים...

קראו עוד