נשירת שיער 

ההתייחסות כאן לנשירת שיער לגברים ונשים – הגורמים והטיפול זהים

שאלת השאלות שמעסיקה כל כך הרבה ראשים –

“מה גורם לנשירה בשיער??”

“איך אני יכול להצמיח את השיער בחזרה לשיער מלא??”

אז כמו כל דבר, גם בשיער יש את הנושא של גנטיקה – שגנטיקה נחשבת גורם משמעותי מאוד בנשירת שיער, ובנושא הזה, גנטיקה, אין כמובן כל כך מה לעשות… החדשות הטובות אבל, למי שיש נשירת שיער ורוצה לעצור את הנשירה ואפילו להצמיח שיער בחזרה, שמלבד גנטיקה יש עוד גורמים שמשפיעים על נשירת השיער. אז מה עוד משפיע על נשירת שיער וניתן להשפיע עליו?

התשובה היא הזנת שורשי השיער. הזנת שורשי השיער היא הדבר העיקרי שיכול לגרום להצמחת שיער וחוסר הזנת שורשי השיער / הזנת השיער בחומרים רעילים הוא שיכול לנשירה בשיער ולהקרחה.

איך מזינים את שורשי השיער?

נחלק את הנושא לשני חלקים:

חלק 2 - הזרמת דם לקרקפת באופן מכוון, שמירה על קרקפת בריאה והזנה חיצונית לשיער

אז למרות שציינו את חשיבות אורח החיים הבריא למניעת התקרחות, אורח חיים בריא אינו מספיק.

שינוי אורח חיים, לאורח חיים בריא יכול להספיק במקרים מועטים מאוד אולי, אבל בדרך כלל נושא ההתקרחות הוא נושא שדורש “יציאה למלחמה”, עבודה מכוונות, עבודה מכוונת ורצופה – אחרת אין שינוי, בטח לא הצמחת שיער משמעותית.

נזכיר שוב: הסיבה שהשיער נושר היא חוסר הזנה, ורק הזנה טבעית של שורשי השיער יכולה להביא לצמיחת שיער מחודשת.

בשביל “לגרום” לגוף להזין את שורשי השיער צריך להגביר את זרימת הדם לקרקפת וכך שורשי השיער יוזנו – ולא רק יוזנו, אלא גם חמצן, ניקוי הקרקפת וכל שאר הפעולות של הגוף המשפיעים על צמיחת השיער יבוצעו בצורה מוגברת.

חלק 1 – חיים בריאים באופן כללי לטובת הצמחת שיער

אז אמרנו שנשירת שיער -מלבד גנטיקה – נגרמת בגלל הזנה לקויה של שורשי השיער, והזנה לקויה של שורשי השיער נגרמת בכלל אורך חיים שאינם בריאים באופן כללי. גוף בריא יאפשר הזנה טובה של שורשי השיער. להלן ההסבר:

תזונה

א. תזונה “לא בריאה” גורמת לנימים, שדרכם עובר הדם (הדם כידוע הוא מוביל המזון והחמצן לגוף – בין שאר התפקידים של הדם) להיסתם וכך הדם אינו מגיע ומזין את שורשי השיער.

ב. תזונה לקויה מביאה עימה חוסרים של “חומרי בניה” איתם הגוף משתמש לבניית השיער.

אז מה צריך לאכול על מנת שהגוף יהיה בריא?

יש דעות שונות וויכוחים רבים בנושא התזונה, אבל על נושא אחד יש הסכמה – מזון מעובד אינו בריא.

לאכול מזון בצורתו הטבעית זה המזון הבריא והאידיאלי. כמה שיותר טבעי יותר בריא.

לא ניכנס כאן להסבר מה בדיוק המזון הבריא והאידיאלי באופן ספציפי, מכיוון שזה עולם שלם עם המון דעות שונות. כל אחד מוזמן לחקור בעצמו מה בדיוק המזון האידיאלי עבור האדם.  רק שוב נציין, באופן כללי, להימנע מאוכל מעובד ולאכול אוכל בצורתו הטבעית.

לגבי חוסרים – מומלץ לעשות בדיקת דם ולראות אם ישנם חוסרים שמשפיעים על הצמחת השיער, במידה ויש חוסרים, להשלים את החוסרים באמצעות מזון. רק במידה ואין ברירה ואין אפשרות להשלים חוסרים באמצעות מזון, אפשר להשתמש בתוספי תזונה.  בטוח אבל לא לקנות תוסף תזונה כלשהו שמבטיח הצמחת שיער ולהשתמש בו כאופציה ראשונה וטבעית (רק המזון טבעי לגוף האדם באמת).

רעלים

במקום להסתבך מה “לא טוב” לשיער (ולגוף באופן כללי), וכל פעם לבדוק דברים ספציפים, נסתכל על קו מנחה באופן כללי – הקו המנחה הוא: מה שלא טבעי הוא בגדיר רעיל, במידה כזאת או אחרת לשיער (ולגוף).

  • אז כמו שציינו בפיסקה הקודמת, תזונה לקויה מביאה לחוסר של “חומרי בניה”, ונוסיף כאן שתזונה לקויה מביאה איתה גם רעלים שגורמים לסתימת הנימים שדרכם הדם זורם, פגיעה בתפקוד הכללי של הגוף ומאמץ גדול של הגוף לפנות את אותם רעלים. 
  • חומרים חיצוניים כמו: שמפו עם חומרים כימיים אינו בריא, מקלחת עם מים שמביאים איתם גם חומרים לא טבעיים, זיהום אוויר, חומרי ניקוי, קרינה וכו’ וכו’ כל דבר שאינו טבעי. 
  • לחץ, שדובר עליו רבות כגורם לנשירת שיער,  גם נחשב לחלק מקטגוריית הרעלים, רעלים שנוצרים בגוף כתוצאה מהלחץ.

 אורח חיים בריא באופן כללי

 אז בנוסף לתזונה נכונה והימנעות מרעלים, אורח חיים בריא באופן כללי יכול להוות גורם כחלק מנשירת השיער, ונציין דווקא את השינה, מבין גורמים רבים שמשפיעים על אורח חיים בריא, מכיוון שהשינה, בנוסף לתזונה נכונה  והימנעות מרעלים, הינה דבר משמעותי ביותר לבריאות הגוף שכוללת בין את היתר את השיער. האידיאלי הוא לישון לפני 22:00.

הפתרון שלנו להזרמת הדם לקרקפת ועידוד צמיחת שיער

דרמה רולר – מגביר זרימת הדם האולטימטיבי לקרקפת

 למי שלא מכיר, ישנו מכשיר מוכר מאוד שנחשב ל “Must” בכל טיפול בהצמחת שיער (אפילו כחלק מתמיכה בהשתלת שיער),  למכשירים קוראים “דרמה רולר”, הדרמה רולר בנוי עם ידית, לידית מחובר רולר, ולרולר מחוברות מחטים זעירות.

דרמה רולר לנשירת שיער

כשמעבירים את המחטים הזעירות שבמכשיר הדרמה רולר, נוצרים מיני פציעות, מזעריות – אין מה לחשוש, אותן פציעות מזעריות בקרקפת גורמות לגוף להגביר את זרימת הדם לקרקפת, על מנת לרפא את הפציעות המזעיריות, ו “על הדרך”  שורשי השיער מוזנים. 

זה לא רק איזה הגברת זרימת דם רגעית, לוקח לגוף משהו כמו יומיים  לרפא לגמרי את אותן פציעות מזעריות.
יומיים של זרימת דף מוגברת ורצופה לקרקפת לאחר כל טיפול.

אפשר לתמוך במכשיר הדרמה רולר – רק לתמוך, כי שום דבר לא יכול להתקרב לאפקטיביות של הדרמה רולר – עם דרכים נוספת להגברת הדם לקרקפת: עיסוי הקרקפת בדרכים שונות,  הפיכת הגוף כמו עמידת ראש ו.. שמנים לשיער, שעליהם נדבר בפיסקה הבא.

 שמן מנטה + שמן חוחובה – הזנת שיער חיצונית, שמירה על קרקפת בריאה ו – עוד דרך להגביר את זרימת הדם לקרקפת

שילוב של שני השמנים הטובים ביותר לעידוד צמיחת שיער

שמן חוחבה כשמן בסיס ושמן מנטה כשמן אתרי

  • השמנים מעודדים את זרימת הדם לקרקפת, ולזקיקי השיער
  •  השמנים בעלי פעילות אנטי דלקתית, אנטי-מיקרוביאלית ונוגדת פטריות וכן פעילות נוגדת חמצון חזקה.
    במילים פשוטות, השמנים יעלים מאוד לבעיות עור שונות בקרקפת, שכידוע בעיות עור שונות בקרקפת גורמות לנשירת שיער.
  • השמנים בעלי הזנה גבוהה לשיער: ויטמינים A,B,C,E, אומגה 9, מנגן, ברזל, מגנזיום, סידן, אשלגן, אומגה-3, ויטמיני B, יוד, כרום, נחושת, אבץ.